Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie / Gdzie kupić? Jaka cena?

Jazda dziecka w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy uważana jest za najbezpieczniejszą. Jednak – co zrozumiałe – kierowca, zwłaszcza jeśli jedzie sam z dzieckiem, ma przez to utrudnione zadanie.

Czy z dzieckiem wszystko w porządku? Czy się nie zakrztusiło? Czy mu się nie ulało? A może śpi i warto ściszyć muzykę płynącą z radia?

Z kłopotu może nas wybawić tylko lusterko do obserwacji dziecka!

To proste i wygodne rozwiązanie, które sprawia, że jazda samochodem jest o wiele bardziej komfortowa, bezpieczna i wolna od troski o to, co dzieje się z naszą pociechą za naszymi plecami.

Komu przyda się lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie?

Dreambaby regulowane lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie
Choć lusterka do samochodu do obserwowania dziecka przydają się głównie kierowcom, których dzieci jadą na foteliku zamontowanym tyłem do kierunku jazdy (i wtedy montuje się je na zagłówku tylnego siedzenia), warto wiedzieć, że to nie jedyna możliwość.

W sklepach znajdziemy również lusterka montowane na przyssawkę do przedniej szyby. Dzięki nim można obserwować, co dzieje się z tyłu, bez odwracania się.

Przydaje się ono wtedy, gdy dzieci są już na tyle duże, że jadą w fotelikach ustawionych przodem do kierunku jazdy.

Cena lusterka do samochodu do obserwowania dziecka

Lusterka do obserwacji dziecka w podróży to akcesoria, których różnice w cenie są zadziwiające.

Najtańsze tego typu lusterko kupimy już za 12 złotych. Najdroższe natomiast mogą osiągać zawrotną cenę 270 złotych. Co wpływa na tak ogromny rozstrzał cenowy?

O tym już za chwilę.

Najpierw jednak zajmiemy się tym, co najważniejsze.

Ranking lusterek do obserwacji dziecka w aucie > Porównaj ceny:

[nokaut-offers-box url=’/produkt:Lusterko do obserwacji dziecka.html’ cid=’471′ render_type=’inline’ classes=’row5′]

Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie

Jak większość akcesoriów stosowanych w samochodzie, również i lusterka do obserwacji dziecka muszą spełniać pewne wymogi. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany model przeszedł crash testy i czy ma odpowiednie certyfikaty.

I jeszcze mała uwaga.

Lusterka montowane na przedniej szybie samochodu są wykonane ze szkła, ale w przypadku lusterek montowanych na zagłówkach tylnych siedzeń, byłoby to zbyt niebezpieczne.

W przypadku zderzenia odłamki szkła mogłyby pokaleczyć dziecko.

Dlatego też wykonane są one z syntetycznego materiału, który – choć nie zapewnia tak dobrej widoczności jak szklane lusterka, to jednak nie stanowi żadnego zagrożenia w razie kolizji.

Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie
Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie / Jakie wybrać i kupić? Cena i opinie kierowców.

Wygoda

Lusterka do obserwacji dziecka w podróży są łatwe w montażu i demontażu i zwykle wyposażone są w paski z klamerkami (modele montowane na zagłówkach) lub też w przyssawkę (modele do zamontowania na przedniej szybie samochodu). Niektóre lusterka pozwalają dodatkowo na regulację ustawienia we wszystkich płaszczyznach.

Jakie lusterko do obserwacji dziecka wybrać i kupić?

W tym miejscu dochodzimy do odpowiedzi na pytanie: dlaczego ceny poszczególnych rodzajów lusterek do obserwacji dziecka tak bardzo się różnią? W sklepach znajdziemy modele przypominające budową lusterka wsteczne: czarne, proste ramki. Zwykle mają one kształt prostokątny, kwadratowy lub okrągły. Mogą też być wypukłe, co zwiększa pole widzenia. Jednak – uwaga! – do wyboru będziemy mieli też lusterka interaktywne, które jak łatwo się domyślić należą do najdroższych.

DREAMBABY Regulowane lusterko do obserwacji dziecka w samochodzieLusterko do obserwacji dziecka w samochodziePorównaj ceny

Na czym polega ich wyjątkowość?

Interaktywne lusterka do obserwacji dziecka w podróży
Interaktywne lusterka przyciągają wzrok malucha i mogą stanowić dla niego swojego rodzaju centrum rozrywki samochodowej.

Zobaczmy, jakie znajdziemy w nich funkcje:

 1. Melodyjki (zarówno usypiające, jak i pobudzające),
 2. Dźwięki ciuchci, pociągu lub oceanu,
 3. Dźwięki imitujące śpiew ptaków,
 4. Efekty bąbelków,
 5. Światełka,
 6. Lampkę „nocną”,
 7. a do tego…

…pilot pozwalający na zdalne sterowanie dźwiękami i światełkami bez odwracania się.

Prawda, że brzmi nieźle?


Lusterka interaktywne wyposażone są dodatkowo w miękkie ramki o fantazyjnych kształtach, na przykład zwierzątek czy kosmitów. Niektóre z nich mają dołączone zabawki na tasiemkach. Co więcej, po skończonej podróży takie lusterko można odpiąć i zabrać do domu, gdzie dziecko może się nim również bawić.

Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie podczas podróży
Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie podczas podróży / Lusterko wsteczne do obserwacji dziecka

Sprawdźmy jeszcze na koniec, jakie marki oferują lusterka do obserwacji dzieci.

Producenci lusterek do samochodu do obserwacji dziecka

Wśród producentów lusterek do obserwacji dziecka w podróży można wymienić takie marki jak Munchkin, Benbat, BeSafe, Axkid, Baby Monsters, Diono, Reer, Kees, Dreambaby, czy Savea.

Na zakończenie kilka filmów obrazujących jak cennym akcesorium jest lusterko dla dziecka do samochodu:

Czekamy na Wasze opinie i wrażenia z używania lusterek do obserwacji dziecka w samochodzie podczas podroży.

2 opinie na forum “Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie / Gdzie kupić? Jaka cena?”

 1. Żona mnie pyta czy warto kupić lusterko wsteczne do obserwacji dziecka w samochodzie. W sumie chyba się przyda jak będziemy jechali z synkiem tylko we dwoje i nikogo z tyłu obok niego w samochodzie nie będzie. Dajcie znać proszę czy się przydaje w praktyce. Bo z opisu wygląda na przydatne.

  Odpowiedz
 2. Mariusz, najbardziej przydatne jest wtedy, gdy jedziesz sam, Ty albo żona. We dwójkę i tak zawsze ktoś siada z tyłu, albo chociaż odwróci się, żeby zobaczyć, czy wszystko z maluchem w porządku. No a jak się jedzie samemu, a dziecko zaczyna płakać albo co gorsza jest podejrzanie cicho, to lusterko do obserwacji dziecka jest genialne.

  Odpowiedz

Dodaj opinie na forum