Fotelik samochodowy dla 7 latka

Fotelik samochodowy dla 7 latka znajdziemy przede wszystkim w modelach o dwóch rozmiarach: 9-36 kg i 15-36 kg. Jaki fotelik wybrać? Jakie są ich rodzaje? Jakie dodatkowe funkcje mogą zaważyć na tym, że wybierzemy dany model, ponieważ daje gwarancję wygodnego użytkowania?

Rodzice szukający dobrego fotelika dla 7 latka spotyka wiele wątpliwości. A ten artykuł powstał po to, by je rozwiać.

Fotelik samochodowy dla 7 latka Ranking
Jaki Fotelik samochodowy dla 7 latka?
Ranking najlepszych >>>

Jaki fotelik dla 7 latka wybrać?

W Europie obowiązują obecnie dwie „rozmiarówki”, jeśli chodzi o foteliki samochodowe. Pierwsza z nich, i-Size, stworzona stosunkowo niedawno, bierze pod uwagę wzrost dzieci. Druga z kolei, funkcjonująca od dawna, bierze pod uwagę ich wagę. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w wieku 7 lat osiągają wagę od około 18 do 34 kg. Będziemy więc szukać dla nich odpowiedniego fotelika samochodowego w rozmiarach 9-36 kg lub 15-36 kg.

Fotelik samochodowy dla 7 latka
Fotelik samochodowy dla 7 latka/ Jaki najlepszy? Gdzie kupić? Ranking, opinie i cena

Który fotelik dla 7 latka wybrać: 9-36 kg czy 15-36 kg?

Jeśli szukamy fotelika samochodowego dla 7 latka, to prawdopodobnie wcześniej przewoziliśmy dziecko w modelu 9-18 kg. Warto więc obejrzeć zarówno modele 9-36 kg, jak i 15-36 kg. Być może ważniejsze w naszym przypadku będzie wzięcie pod uwagę budowy i wzrostu naszej pociechy, które zadecydują o tym, który rozmiar będzie lepiej pasował. Dodajmy tu jeszcze, że zarówno foteliki 9-36 kg, jak i 15-36 kg będą nam służyć już do momentu, gdy dziecko osiągnie wzrost 150 cm lub też 12. rok życia. Dlatego też warto zwrócić uwagę na materacyki redukcyjne oraz możliwość regulacji wysokości zagłówka.

Kiedy trzeba zmienić fotelik 7 latkowi?

Jak już wspomnieliśmy, o wyborze fotelika samochodowego dla 7 latka będzie decydował zarówno wzrost, jak i waga i budowa ciała dziecka. Jakie jeszcze czynniki powinniśmy wziąć tu pod uwagę?

 1. Czy pasy bezpieczeństwa zintegrowane z fotelikiem można zapiąć na tyle ciasno, by zapewnić bezpieczne przewożenie, ale jednocześnie na tyle luźno, by dziecko mogło się czuć w nich swobodnie? Jeśli tak, być może jeszcze za wcześnie na zmianę fotelika.
 2. Czy w „starym” foteliku linia oczu dziecka znajduje się ponad oparciem? Jeśli tak, czas zmienić fotelik!

Fotelik samochodowy dla 7 latka z funkcją spania

Wśród fotelików dla 7 latków znajdziemy modele z funkcją spania, które pozwalają na regulację ustawienia oparcia zarówno w pozycji siedzącej, jak i półleżącej. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy zmiany pozycji można dokonać w prosty sposób. Często przecież się zdarza, że dziecko bawi się w najlepsze, po czym nagle zasypia. W fotelikach samochodowych dla 7 latków z funkcją spania stosuje się zagłówki z bokami wysuniętymi do przodu. Dzięki temu główka dziecka podczas spania utrzymywana jest w bezpiecznej pozycji.

Sprawdź jaki fotelik samochodowy 15 36 kg wybrać i kupić?

Fotelik samochodowy dla 7 latka z ISOFIX

Nowoczesne samochody produkowane są obecnie z systemem mocowania fotelików samochodowych ISOFIX. Pozwala on na szybkie, łatwe i bezpieczne zamontowanie fotelików. W przypadku zderzenia bocznego fotelik z ISOFIX mniej przesuwa się na boki, dzięki czemu zmniejsza się siła działająca na głowę. Z kolei przy zderzeniu czołowym fotelik taki zmniejsza siłę działającą na brzuch i biodra.

Jaki Fotelik samochodowy dla 7 latka
Jaki Fotelik samochodowy dla 7 latka wybrać i kupić? Mamy opinie rodziców ranking i ceny

Fotelik samochodowy dla 7 latka na długie lata

Foteliki dla 7 latka, czyli o rozmiarach 9-36 kg i 15-36 kg, będą służyły dziecku przez długie lata, dlatego też dobrze jest poświęcić na ich wybór większą ilość czasu. Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które mogą zaważyć na dalszym użytkowaniu sprzętu.

 • Fotelik samochodowy dla 7 latka powinien zawierać system osłon bocznych, zabezpieczających ciało dziecka w przypadku zderzenia bocznego.
 • Foteliki samochodowe dla 7 latka z dłuższym siedziskiem będą bardziej komfortowe. Zbyt krótkie siedzisko może sprawić, że podczas dłuższej podróży dziecku będą cierpnąć nogi.
 • Warto wybrać fotelik samochodowy dla 7 latka z regulacją kąta nachylenia oparcia oraz z regulacją zagłówka.
 • Na koniec trzeba też sprawdzić, czy tapicerka wybranego fotelika będzie łatwa w czyszczeniu oraz czy zapewni odpowiedni przepływ powietrza.

Zobacz jaki fotelik samochodowy 9 36 kg wybrać i kupić?

Dodatkowe funkcje w fotelikach dla 7 latków

Obecnie wszystkie nowoczesne sprzęty wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym użytkowanie ich jest bardzo komfortowe.

Znajdziemy tu między innymi następujące funkcje:

 • HERO, uprząż zapobiegającą zsuwaniu się pasów,
 • System SICT,
 • System Pivot Link,
 • Dodatkowa prowadnica pasa biodrowego,
 • Dodatkowy system ochrony bocznej,
 • Dodatkowy zagłówek zapewniający lepszą stabilizację główki podczas snu,
 • System Easy In,
 • System AirProtect,
 • System VARIOSIZE,
 • Uchwyt na kubek.
Najlepszy Fotelik samochodowy dla 7 latka
Najlepszy Fotelik samochodowy dla 7 latka / Jaki wybrać i kupić? Cena, opinie i ranking

Bezpieczne foteliki dla 7 latków

Wszystkie foteliki dostępne na polskim rynku muszą zawierać homologację wymaganą przepisami UE. Oznacza to, że zapewniają pewien stopień bezpieczeństwa, jednak jak wiadomo, niektóre foteliki uznawane są za bezpieczniejsze, podczas gdy inne za mniej bezpieczne.

Jak sprawdzić, do której grupy należy fotelik samochodowy dla 7 latka, który właśnie wybraliśmy?

Warto poszukać informacji, czy model ten został poddany testom zderzeniowym przez niezależne instytucje, takie jak ÖAEMTC, ADAC czy DEKRA. Wyniki testów będą bardziej miarodajne niż sama tylko homologacja EU.

Sprawdź też podstawki do samochodu dla dziecka.

Cena fotelików samochodowych dla 7 latka

Zarówno wśród fotelików dla 7 latków 9-36 kg, jak i 15-36 kg, znajdziemy modele z niższej półki cenowej, w której ceny zaczynają się od 200 złotych, jak i z wyższej półki. Limit sięga tu około 2000 złotych.

Gdzie kupić fotelik samochodowy dla 7 latka? Lista producentów

Foteliki dla 7 latka znajdziemy w ofercie takich producentów jak Chicco, Cybex, GB, Caretero, Recaro, BabySafe, Klippan czy Britax Romer.

Opinie o fotelikach samochodowych dla 7 latków

Jeśli możesz (i chcesz) podzielić się swoim doświadczeniem związanym z wyborem oraz z użytkowaniem fotelika dla 7 latka, to świetnie! Zapraszamy do sekcji komentarzy, w której można zamieszczać swoje opinie, pytania, spostrzeżenia i wskazówki.

Foteliki samochodowe dla 7 latka / Ranking najlepszych

Od dłuższego czasu szukasz dobrego fotelika dla 7 latka i nie możesz znaleźć? A może dopiero rozpoczęłaś/rozpocząłeś swoje poszukiwania? Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem. Znaleźć w nim można modele fotelików dla 7 latków, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród kupujących.

Dodaj opinie na forum