Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg

Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg to rozwiązanie polecane zwłaszcza na większe podróże. Nadaje się dla dziecka już od około 8-9 miesiąca życia. Wcześniej nasz maluch jeździł w pozycji półleżącej w tak zwanej łupinie, obecnie siada samodzielnie, irytuje się w niej i wyrasta? W takim razie czas na zmiany. Na pewno wciąż ucina sobie drzemki w podróży (a przynajmniej życzymy Wam, by tak było). Zapewnienie mu optymalnej pozycji to jedno z naszych zadań, by zadbać o bezpieczeństwo.

Z pomocą przychodzą nam producenci urządzeń przytrzymujących. W poniższym poradniku podpowiadamy, jaki fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg jest najlepszy i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg a bezpieczeństwo

Miejmy na uwadze, że dobry fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg to nie ładny i modny gadżet, a urządzenie przytrzymujące, które ma zapewnić bezpieczeństwo w kryzysowej sytuacji. Nikt z nas nie zakłada co prawda, że przydarzy mu się wypadek samochodowy, jednak to nie znaczy, że uda nam się dojechać bezpiecznie. Możemy być najlepszymi kierowcami świata, ale nie tylko my popełniamy błędy na drodze – inni uczestnicy ruchu także.

Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg
Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg / Cena, bezpieczeństwo, ranking najlepszych

Siły działające na ludzkie ciało podczas wypadku są ogromne. Wyobraźmy sobie teraz kruche i delikatne ciało naszej pociechy, które z siłą rozpędzonego pocisku leci na oparcie przedniego fotela, na drzwi, na szybę… No właśnie – warto chronić nasze największe szczęście. Wystarczy dobry fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg i prawidłowe jego użytkowanie.

Zobacz też: Fotelik samochodowy 15-36 kg z funkcją spania

Jak działa funkcja spania?

Nim przejdziemy do tego, jaki fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg warto kupić, zastanówmy się najpierw, czym właściwie jest funkcja spania. Być może nawet nie wiemy, że taki posiadamy, gdyż nie wszyscy producenci używają tej nazwy. Najważniejszy jest dla nas zakres wagowy oraz możliwość pochylenia. Waga określona w homologacji sprawia, że możemy tam umieścić nawet drobne dziecko, które nie przekroczyło 9 kilogramów wagi. Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg wystarczy nam nawet do 6 roku życia dziecka.

Jeżeli chodzi o samą funkcję spania, mamy do wyboru kilka opcji. Możemy sięgnąć po fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg przymocowany na stałe do bazy ISOFIX lub montowanej na pasy. Można go płynnie odchylać nawet podczas jazdy. Jeżeli jednak zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie, sięgnijmy po fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg montowany na pasy. Musimy się liczyć z tym, że w najbardziej odchylonej pozycji zajmie w samochodzie sporo miejsca, a ustawienia oparcia nie można zmieniać płynnie podczas jazdy. Możemy to zrobić jedynie podczas ponownego montażu.

Jaki fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg jest najlepszy?
Z pewnością trafiliście do nas, bo zastanawiacie się, jaki fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg wybrać i kupić. Nie zawiedziemy Was! Podczas zakupów powinniśmy wziąć pod uwagę:

  • Kierunek jazdy,
  • System montażu,
  • Regulacje,
  • Systemy bezpieczeństwa.

Kierunek jazdy w foteliku samochodowym z funkcją spania 0-25 kg

Wybierając najlepszy fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg, przesadzamy do niego z reguły malutkie dzieci, mające poniżej roczku lub kilkanaście miesięcy. W przypadku takich maluszków kierunek jazdy jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa. Dziecko ma dużą, ciężką głowę oraz mniejsze proporcjonalnie ciało. Słabe mięśnie szyi sprawiają, że przy byle hamowaniu główka leci maluszkowi do przodu, nie chcemy wdawać się w szczegóły, co dzieje się przy uderzeniu czołowym. Wystarczy wiedzieć, że kraje, które wprowadziły obowiązek jazdy tyłem dzieci do 4 roku życia, niemal wyeliminowały śmiertelność takich maluchów na swoich drogach.

Sprawdź też: Fotelik samochodowy od 10 kg

Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy, to najlepsze rozwiązanie dla dzieci do 4, a najlepiej 6 roku życia. Niektóre posiadają funkcję obrotu, jednak nie powinniśmy używać jej zbyt wcześnie. Dopóki możemy, odwracajmy dziecko tyłem – by nie marudziło, zamontujmy na tylnym zagłówku specjalne lusterko, w którym będzie nas widzieć.

Montaż fotelika samochodowego z funkcją spania 0-25 kg

Kiedy słyszymy o fotelikach samochodowych z funkcją spania 0-25 kg, zwykle mamy na myśli takie montowane na ISOFIX. Do tego zwykle dochodzi rama antyrotacyjna oraz noga stabilizująca. To świetny system, umożliwiający szybki i prosty montaż, jednak nie każdy samochód go posiada. Zwłaszcza jeśli chodzi o pojazdy produkowane przed 2006 rokiem.

Jaki fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg
Jaki fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg jest bezpieczny? Sprawdź opinie!

W takim przypadku sprawdzi się fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg montowany na trzypunktowy pas samochodowy. Przy odrobinie wprawy, jesteśmy w stanie szybko i sprawnie go zamontować. Poza pasem, mamy tu do czynienia też z nogą stabilizującą oraz pasami kotwiczącymi, przywiązywanymi do szyn przedniego fotela. Jeżeli mamy wątpliwości co do montażu, warto odwiedzić eksperta. Nawet najlepszy i najdroższy fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg nie spełni swojej roli, jeśli nie będzie poprawnie zamontowany.

Regulacje w foteliku samochodowym z funkcją spania 0-25 kg

Jak widzicie, fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg ma dość szeroki zakres wagowy. Jak to możliwe, że jedno siedzisko pasuje zarówno do półrocznego dziecka, jak i do sześciolatka? Odpowiada za to wygodny system regulacji. Możemy podnosić zagłówek oraz zmienić pozycję pasów, które powinny wychodzić na wysokości ramion lub nieznacznie pod. Co więcej, dla najmłodszych dzieci przygotowano specjalne wkładki redukcyjne, które zapewniają bardziej fizjologiczną pozycję.

Może Cię zainteresować: Fotelik samochodowy do 25 kg

Systemy bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych z funkcją spania 0-25 kg

Kupując najlepszy fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg, zwracajmy uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo. Producenci wyposażają swe produkty w różne systemy, absorbujące energię, która mogłaby zrobić krzywdę naszemu dziecku. Bardzo ważne jest maksymalne naciągnięcie pasów bezpieczeństwa. Pięciopunktowe pasy, w przeciwieństwie do tych zwykłych, nie mają napinaczy, dlatego muszą ściśle przylegać do ciała.

Zastanawiając się, jaki fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg warto kupić, sprawdźmy niezależne testy bezpieczeństwa, takie jak OAMTC, ADAC i Test Plus. Jeśli ich nie mają, zapytajmy o opinię eksperta, który jest w stanie ocenić, czy po prostu ich nie przeszły, czy też są dobre, ale jeszcze nie miały okazji sprawdzić się w boju, bo na przykład dopiero pojawiły się na rynku.

Gdzie kupić fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg?

Jak w przypadku każdego fotelika, tak i po zakup fotelika samochodowego z funkcją spania 0-25 kg polecamy udać się do sklepu eksperckiego. Popularne sieci to na przykład Osiem Gwiazdek, Centrum Fotelików, Tyłem.pl, ale też małe, regionalne sklepy. Pracownicy porozmawiają z nami o bezpieczeństwie, dobiorą siedzisko do samochodu i do dziecka, a także pokażą nam, jak je poprawnie montować i jak zapinać w nim naszą pociechę.

Najlepszy fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg
Najlepszy fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg

Poza takimi sprzedawcami, możemy się też udać do sklepu z akcesoriami dla dzieci lub do Internetu. Producenci fotelików samochodowych z funkcją spania 0-25 kg to na przykład Maxi-Cosi, Axkid, BeSafe, Joie, Avionaut (to akurat polska firma) i inni.

Przeczytaj także: Fotelik samochodowy z funkcją spania

Cena fotelika samochodowego z funkcją spania 0-25 kg

Zapewniamy, że bezpieczeństwo dziecka to nie jest kwestia, na której chcecie oszczędzać. Dobry fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg od renomowanego producenta i z testami bezpieczeństwa kosztuje od 600 zł w górę. Niektóre modele sięgają nawet pułapu 2500 zł! Praca inżynierów, analiza wypadków drogowych i najwyższej jakości materiały swoje kosztują.

Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg – opinie

Jak często Wasze dziecko ucina sobie drzemki w samochodzie? Czy udaje mu się wtedy zachować poprawną pozycję? Głowa powinna się znajdować w zagłówku, najlepiej odchylona do tyłu. Broda nie może dotykać klatki piersiowej, by dziecku nie spadła saturacja. Czy w Waszym foteliku jest to realne? Czekamy na opinie o fotelikach samochodowych z funkcją spania 0-25 kg w sekcji komentarzy!

Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg / Ranking najlepszych

Jeśli nas teraz czytacie, bardzo prawdopodobne jest, że właśnie planujecie zakup. By Wam w tym pomóc, przygotowaliśmy ranking najlepszych fotelików samochodowych z funkcją spania 0-25 kg. Zobaczcie sami, jakie modele polecają inni rodzice!

1 opinia na forum “Fotelik samochodowy z funkcją spania 0-25 kg”

  1. Na fotelikach samochodowych z funkcją spania 0-25 kg zęby zjadłam! Czego ja nie przetestowałam, żeby głowa nie opadała. Wystarczyła jedna wizyta w sklepie eksperckim i okazało się, że wystarczy dobranie fotelika do skosu kanapy i poprawne zamontowanie. Panowie polecili nam też poduszkę przeciw opadaniu głowy, ale na szczęście nie była już konieczna.

    Odpowiedz

Dodaj opinie na forum