Fotelik samochodowy do 36 kg

Fotelik do 36 kg jest już zwykle ostatnim modelem, jaki będzie potrzebny naszemu dziecku, zanim przesiądzie się ono na siedzisko znajdujące się na wyposażeniu samochodu. Przypomnijmy, że w Polsce obowiązuje przepis mówiący, iż dzieci należy przewozić w fotelikach samochodowych do momentu ukończenia przez nie 12. roku życia lub też osiągnięcia przez nie wzrostu 150 cm. Fotelik do 36 kg będziemy przypinać pasami znajdującymi się na wyposażeniu auta lub też za pomocą systemu ISOFIX.

Jaki fotelik do 36 kg wybrać? Czym różnią się od siebie poszczególne modele? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jeśli właśnie kupujesz fotelik dla dziecka do 36 kg, to trafiłaś/trafiłeś w najlepsze miejsce! Dowiesz się tu wszystkiego, co warto wiedzieć na ten temat, a do tego w wygodny sposób porównasz ceny w załączonym rankingu.

Fotelik samochodowy do 36 kg Ranking
Jaki Fotelik samochodowy do 36 kg?
Ranking najlepszych >>>

Fotelik do 36 kg, czyli jaki?

Wśród fotelików do 36 kg będziemy mieć dwa rodzaje modeli do wyboru. Pierwszy z nich przeznaczony będzie dla dzieci o wadze 9-36 kg, a drugi o wadze 15-36 kg. Pierwsze z wymienionych modeli służą do przewożenia dzieci w wieku od około 9 miesięcy do 12 lat, natomiast drugie od 4 do 12 lat. Jak widać, taki fotelik sprawdza się przez wiele lat, mimo że dziecko przybiera na wadze i rośnie.

Jak to więc możliwe, że tak długo można używać jednego fotelika?

Wszystko to dzięki specjalnym materacykom redukcyjnym, które pozwalają regulować wielkość fotelika samochodowego wraz z rosnącym dzieckiem.

Fotelik samochodowy do 36 kg
Fotelik samochodowy do 36 kg / Gdzie kupić najlepszy? Jaki wybrać? Cena, ranking i opinie rodziców

Z pewnością zainteresuje Cię też fotelik samochodowy powyżej 36 kg.

Kiedy najlepiej zmienić fotelik na model do 36 kg?

Fotelik samochodowy należy zmienić zawsze wtedy, gdy waga dziecka przekracza dopuszczalną wagę określoną przez producenta używanego fotelika. Niekiedy widzimy gołym okiem, że fotelik jest zbyt mały. To również wskazówka, że należy go zmienić na większy.

Jakie jeszcze czynniki przemawiają za tym, że trzeba zmienić fotelik?

  1. Poziom oczu siedzącego w foteliku dziecka znajduje się wyżej niż oparcie.
  2. Nie można w bezpieczny sposób zapiąć znajdujących się na wyposażeniu fotelika pasów.

Montaż fotelika do 36 kg

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, fotelik do 36 kg przypinamy pasami zintegrowanymi z samochodem (lub za pomocą ISOFIX, o którym będzie jeszcze mowa). Co więcej, zdecydowana większość fotelików do 36 kg pozwala na montaż tylko przodem do kierunku jazdy. Z obu tych powodów zaleca się, by wybierać fotelik do 36 kg jak najpóźniej, nie „na zapas”.

Wybierz dla swojego dziecka fotelik samochodowy 15 36 kg.

Fotelik do 36 kg a podstawka samochodowa

Na polskim rynku znaleźć można zarówno foteliki do 36 kg, które można rozmontować, zyskując oparcie i podstawkę samochodową, jak i same podstawki do przewożenia dzieci. Kiedy należy przesadzić dziecko na samą podstawkę? Im później, tym lepiej. Wyniki testów zderzeniowych są jednoznaczne: sama podstawka samochodowa nie zapewnia dziecku takiej ochrony, jak pełny fotelik.

Dotyczy to zarówno ewentualnych zderzeń czołowych, jak i bocznych.

Fotelik do 36 kg
Fotelik do 36 kg / Jaki najlepszy? Który kupić? Ranking, opinie i cena

Fotelik do 36 kg z ISOFIX

System montażu fotelików samochodowych ISOFIX składa się z uchwytów (montowanych fabrycznie w samochodzie) oraz z zaczepów (znajdujących się przy foteliku). Montaż takiego fotelika polega na wpięciu zaczepów w uchwyty. Taki prosty sposób wystarczy, by mieć pewność co do prawidłowości zamocowania fotelika i zapewnienia dziecku bezpieczeństwa w czasie ewentualnego zderzenia. Dla porównania, tradycyjny montaż fotelików do 36 kg polega na przełożeniu pasów bezpieczeństwa przez wyznaczone na foteliku punkty i na zapięciu ich klamrą znajdującą się na wyposażeniu auta.

Dlaczego fotelik do 36 kg z ISOFIX?

Foteliki do 36 kg z ISOFIX zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa podczas podróży. W czasie zderzenia bocznego nie przesuwają się na boki, zmniejszając tym samym siły działające na główkę dziecka. Z kolei przy zderzeniu czołowym fotelik z ISOFIX zmniejsza siły działające na brzuch i biodra.

Sprawdź też fotelik samochodowy 9 36 kg.

Bezpieczny fotelik do 36 kg

Wszystkie modele fotelików dostępnych na polskim rynku muszą zawierać homologację UE. Gwarantuje ona, iż fotelik spełnia podstawowe normy bezpieczeństwa. Szukając jednak modelu zapewniającego większą ochronę, warto poszukać modeli z certyfikatem niezależnych instytucji, takich jak ÖAEMTC lub ADAC.

Jaki fotelik do 36 kg wybrać?

Foteliki samochodowe do 36 kg to modele, które będą służyć dziecku przez wiele lat. Zakup najlepszego fotelika powinien więc być poprzedzony dokładnym rozeznaniem. Niekiedy drobne szczegóły w wybranym modelu mogą zaważyć na komforcie i bezpieczeństwie jego użytkowania.

Oto kilka spraw, na które warto zwrócić uwagę:

  1. Długość siedziska. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór fotelika z dłuższym siedziskiem, które będzie zapewniać większy komfort dziecku, zwłaszcza podczas dłuższej jazdy.
  2. System osłon bocznych. Zabezpiecza on dodatkowo ciało dziecka przed uszkodzeniem w przypadku zderzenia.
  3. Możliwość demontażu osłon bocznych, pozwalająca na zamocowanie trzech fotelików na tylnym siedzeniu.
  4. Regulacja zagłówka i kąta nachylenia oparcia (w tym drugim przypadku możemy mieć pewność, że dziecko przybierze wygodną pozycję także podczas snu).
  5. Łatwa do czyszczenia i przewiewna tapicerka.
  6. Możliwość wygodnego przenoszenia fotelika dzięki uchwytowi znajdującemu się w zagłówku.
Jaki Fotelik samochodowy do 36 kg
Jaki Fotelik samochodowy do 36 kg

Gdzie kupić foteliki do 36 kg? Lista producentów

Foteliki samochodowe do 36 kg możemy wybrać z oferty między innymi takich producentów, jak Caretero, Chicco, Cybex, Britax Romer, GB, BabySafe czy Recaro.

Zobacz także fotelik samochodowy dla 7 latka.

Cena fotelików do 36 kg

Foteliki samochodowe do 36 kg mają bardzo zróżnicowane ceny. Tani model możemy kupić już za około 200 złotych. Cena najdroższych fotelików do 36 kg sięga 2500 złotych.

Opinie o fotelikach samochodowych do 36 kg

Jeśli już korzystasz lub korzystałaś/korzystałeś z fotelika do 36 kg dla swojego dziecka i chcesz się podzielić swoimi uwagami i spostrzeżeniami, to świetnie! Zapraszamy do sekcji komentarzy. Można w niej zamieszczać swoje wskazówki, opinie i porady. Gorąco do tego zachęcamy, bo być może to właśnie Twoja opinia pomoże komuś wybrać najlepszy fotelik do 36 kg.

Fotelik samochodowy do 36 kg / Ranking najlepszych

Szukasz dobrego fotelika do 36 kg i przejrzałaś/przejrzałeś już mnóstwo modeli? Wciąż zastanawiasz się, jaki fotelik samochodowy wybrać i kupić? W takim razie najwyższa pora zajrzeć do naszego rankingu! Znajdziesz w nim zestawienie modeli, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród kupujących. Porównasz też w nim dane techniczne i ceny fotelików do 36 kg!

1.
Recaro Young Sport Prime 9-36 kg Mat Black
Fotelik samochodowy do 36 kg Recaro
2.
Summer Baby Sport 9-36kg niebieski
Fotelik samochodowy do 36 kg Summer Baby
3.
Gb EVERNA-FIX 9-36KG Sweet Pink
Fotelik samochodowy do 36 kg GB
5.
Bebico COMFORT 9-36kg GREY
Fotelik samochodowy do 36 kg Bebico
6.
Coletto Sportivo Isofix 9-36kg Navy
Fotelik samochodowy do 36 kg Coletto
8.
KinderKraft Comfort Up 9-36kg Pink
Fotelik samochodowy do 36 kg KinderKraft
9.
LIONELO Levi ONE 9-36 kg Candy Pink
Fotelik samochodowy do 36 kg Lionelo
10.
Chicco Gro-Up 123 9-36 kg Ombra
Fotelik samochodowy do 36 kg Chicco

Dodaj opinie na forum