Fotelik samochodowy 9 36 kg

Fotelik samochodowy 9 36 kg to często zakup na wiele lat. Wybierając dobry fotelik dla dziecka na tak długi czas, warto dobrze się przygotować do podjęcia decyzji o zakupie. Jeśli właśnie stoisz przed decyzją, jaki fotelik samochodowy 9 36 kg wybrać, to świetnie się składa.

Tutaj znajdziesz wszelkie informacje, jakie mogą się okazać przy tym pomocne.

Jakie rodzaje fotelików znajdziemy w sklepach? Czym się różnią? Jakie mogą mieć dodatkowe funkcje?

Zapraszamy!

Fotelik samochodowy 9 36 kg Ranking
Jaki Fotelik samochodowy 9 36 kg?
Ranking najlepszych >>>

Jak to możliwe, że fotelik samochodowy 9 36 kg służy dziecku wiele lat?

Nikomu nie trzeba mówić, jak bardzo zmienia się zarówno wzrost, jak i waga dziecka w wieku od 9. miesiąca do 12. roku życia. Jak to w takim razie możliwe, że jeden fotelik zapewnia bezpieczeństwo przez tak długi czas? Zawdzięczamy to specjalnym wkładkom (materacykom redukcyjnym), które gwarantują odpowiednie ułożenie dziecka w foteliku. Gdy nasza pociecha urośnie, można będzie je bez trudu zdjąć.

Fotelik samochodowy 9 36 kg
Najlepszy fotelik samochodowy 9 36 kg to według Was? Mamy opinie, ceny i ranking fotelików 9 36 kg.

Zwykle nie są już potrzebne około 4. roku życia dziecka.

Jaki fotelik dla dziecka wybrać?

W Polsce obowiązują dwa podziały fotelików na rozmiary. Pierwszy z nich bierze pod uwagę wagę dziecka, natomiast drugi – wzrost (jest to podział i-size, obowiązujący równolegle od 2013 roku). Zarówno jeden, jak i drugi podział, mają swoje zalety i wady, ponieważ zarówno wzrost, jak i waga dzieci i budowa ich ciała mogą się znacznie różnić w każdym wieku.

Dlatego też przy wyborze dobrego fotelika bierzemy pod uwagę oprócz tych czynników także:

 1. Dopasowanie pasów, które powinny zapinać się odpowiednio ciasno, by zapewnić bezpieczeństwo, jednak jednocześnie na tyle luźno, by dziecko czuło się w nich swobodnie.
 2. Wygodę dziecka. Jeśli podczas przymierzania fotelika nasza pociecha nadmiernie się z niego wysuwa lub się wierci, warto poszukać innego modelu.
 3. Miejsce, w którym znajduje się główka. W foteliku 9 36 kg linia oczu dziecka nie powinna się znajdować wyżej niż linia oparcia.

Jak montować fotelik: tyłem czy przodem do kierunku jazdy?

W przypadku fotelików samochodowych 9 36 kg sprawa jest prosta, ponieważ takie modele są przeznaczone zawsze do montażu przodem do kierunku jazdy. Jeśli zależy nam na tym, by montować fotelik tyłem jak najdłużej (co zalecają specjaliści), lepiej wybrać model fotelika dla dzieci o wadze 9-18 kg, który można montować zarówno przodem, jak i tyłem.

Sprawdź też jaka podstawka samochodowa dla dziecka będzie najlepsza.

Jaki fotelik samochodowy 9 36 kg wybrać? Rodzaje montażu

Foteliki samochodowe 9 36 kg mogą być montowane w samochodzie na dwa sposoby:

 • Z ISOFIX oraz
 • Bez ISOFIX.

Zobaczmy, czym się różnią.

Na czym polega montaż fotelików samochodowych z ISOFIX?

Na system ISOFIX składają się uchwyty montowane fabrycznie w samochodzie oraz zaczepy zintegrowane z fotelikiem. Wystarczy wpiąć zaczepy w uchwyty, by prawidłowy montaż fotelika zapewniał bezpieczeństwo.

Na czym polega montaż fotelików samochodowych bez ISOFIX?

Foteliki samochodowe 9 36 kg montuje się w aucie przy pomocy pasów bezpieczeństwa znajdujących się na wyposażeniu samochodu. W przypadku niektórych modeli jest to dość pracochłonne i zabiera sporo czasu, ponieważ wymaga przełożenia pasów w kilku miejscach za fotelikiem.

Jaki Fotelik samochodowy 9 36 kg
Jaki Fotelik samochodowy 9 36 kg wybrać i kupić? Porównaj ceny i opinie w rankingu. Wybierz dobry fotelik od 9 do 36 kg.

Fotelik samochodowy 9 36 kg z funkcją spania

Dzieci często zasypiają podczas podróży samochodem, dlatego warto zwrócić uwagę na modele fotelików z funkcją spania. Dają one możliwość ustawienia oparcia w pozycji siedzącej i półleżącej. Zmiany pozycji dokonuje się zwykle dzięki specjalnemu uchwytowi w siedzisku. Co więcej, aby główka dziecka była zabezpieczona także podczas snu, stosuje się zagłówek z wysuniętymi do przodu bokami, który utrzymuje ją w bezpiecznej pozycji.

Dodatkowe udogodnienia w fotelikach samochodowych 9 36 kg

Nowoczesne foteliki samochodowe wyposażone są często w wiele udogodnień, dzięki którym są nie tylko bezpieczniejsze, ale także wygodniejsze.

Oto niektóre z nich:

 • System SICT,
 • Dodatkowa prowadnica pasa biodrowego,
 • System Pivot Link,
 • Uprząż zapobiegająca zsuwaniu się pasów (HERO),
 • Dodatkowy zagłówek w kształcie litery V dla lepszej stabilizacji główki podczas snu,
 • Dodatkowy system ochrony bocznej,
 • Możliwość montażu zarówno z ISOFIX, jak i bez ISOFIX,
 • Uchwyt na kubek,
 • System AirProtect,
 • System Easy In,
 • System VARIOSIZE.

Przewożenie dziecka w foteliku

W naszym kraju istnieje obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych od urodzenia aż do osiągnięcia przez nie wzrostu co najmniej 150 cm, czyli do około 12. roku życia. Zwykle przez ostatnie lata korzystania z obowiązkowego fotelika stosuje się samą podstawkę.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć, przewożąc dziecko w samochodzie?

Przewożenie dziecka w samochodzie wymaga znajomości kilku dodatkowych spraw, z których najważniejsze to:

 • Dziecka nie wolno sadzać na miejscu, które wyposażone jest w poduszkę powietrzną. Jej uruchomienie może wywołać u niego poważne uszkodzenia ciała.
 • Za najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie uznaje się środek tylnego siedzenia i to tutaj właśnie należy montować fotelik, o ile jest to możliwe. Jeśli nie, najlepiej zamontować fotelik za pasażerem.
 • Najbezpieczniejsze foteliki są wyposażone w certyfikaty potwierdzające pozytywne zaliczenie testów niezależnych instytucji, takich jak ADAC, DEKRA, OAMTC.

Gdzie kupić fotelik 9 36 kg? Producenci

Dobre foteliki dla dzieci 9 36 kg znaleźć można w ofercie między innymi takich producentów jak Cybex, Chicco, Recaro, Maxi-Cosi czy Romer.

Zobacz też jaki fotelik samochodowy 9 18 kg wybrać i kupić.

Cena fotelika samochodowego 9 36 kg

Cena fotelików samochodowych dla dzieci 9 36 kg mieści się w przedziale od 200 do 1400 złotych.

Opinie o fotelikach samochodowych 9 36 kg

Kupowałaś/kupowałeś już fotelik samochodowy 9 36 kg i możesz się podzielić swoimi doświadczeniami? Chcesz udzielić kilku rad lub wskazówek? To świetnie! W sekcji komentarzy można zamieszczać swoje opinie.

Foteliki samochodowe 9 36 kg / Ranking najlepszych

W wyborze najlepszego fotelika samochodowego 9 36 kg może okazać się pomocny nasz ranking. Znajdziesz w nim nie tylko zestawienie najchętniej obecnie kupowanych modeli, ale także porównanie cen u sprzedawców w sieci.

Dodaj opinie na forum