Fotelik samochodowy 9 18 kg

Fotelik samochodowy 9-18 kg posłuży dziecku co najmniej 3 lata, dlatego też warto poświęcić na jego wybór nieco czasu, by zapewnić mu bezpieczne i wygodne podróże samochodem.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jakie elementy są ważne, a które nie mają znaczenia? Jaka jest cena takich fotelików?

Na te pytania, a także na wiele innych, znajdziecie tu odpowiedzi.

Zobacz jaki fotelik samochodowy 9 18 kg wybrać i kupić.

Foteliki samochodowe dla niemowląt 9-18 kg

Obecnie obowiązują dwa kryteria doboru fotelików samochodowych. Jednym z nich jest waga dziecka, a drugim wzrost. Najczęściej występujący podział zawiera grupę 0 (i należą do niej foteliki dla dzieci o wadze od 0 do 13 kg), grupę I (należą do niej foteliki dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg) oraz grupę II i III, do których należą foteliki dla dzieci o wadze od 15 do 36 kg).

Foteliki samochodowe 9 18 kg / Ranking

Nasz subiektywny ranking fotelików samochodowych 9-18 kg pozwoli Ci porównać ceny poszczególnych modeli:

1.
Maxi-Cosi Tobi Authentic 9-18 kg Black
Fotelik samochodowy 9 18 kg Maxi-Cosi
4.
Maxi-Cosi Axiss Authentic 9-18 kg Grey
Fotelik samochodowy 9 18 kg Maxi-Cosi
5.
Chicco Go-One 9-18kg Moon
Fotelik samochodowy 9 18 kg Chicco
7.
Maxi-Cosi Tobi 9-18kg BLACK GRID 2018
Fotelik samochodowy 9 18 kg Maxi-Cosi
9.
Maxi-Cosi Tobi 9-18kg Concrete Grey
Fotelik samochodowy 9 18 kg Maxi-Cosi
10.
Maxi-Cosi PRIORI SPS 9-18kg Metal Black
Fotelik samochodowy 9 18 kg Maxi-Cosi

Jak ma się waga dzieci do wieku w przypadku fotelików samochodowych?

W fotelikach grupy 0 przewozi się dzieci do około 9. miesiąca życia. Następnie konieczna jest zmiana fotelika na model z grupy I, który wystarczy nam aż do ukończenia przez dziecko 4. roku życia. Po tym czasie zmieniamy fotelik na model z grupy II – III.

Fotelik samochodowy 9 18 kg
Fotelik samochodowy 9 18 kg / jaki wybrać i kupić? Porównaj ceny i opinie rodziców. Ranking fotelików 9-18

Kiedy zmienić fotelik samochodowy dla niemowlaka na większy?

Jak widać z powyższego zestawienia, przy doborze odpowiedniego fotelika największe znaczenie ma waga dziecka, nie jego wiek. Jednak w tym wypadku trzeba też wziąć pod uwagę jeszcze dwa czynniki.

Jakie?

Jeśli nasze dziecko nie osiągnęło maksymalnej dopuszczalnej przez producenta wagi, ale jego główka wystaje poza oparcie fotelika lub też jeśli nie jesteśmy w stanie prawidłowo zapiąć pasów, to znak, że przyszła pora na zmianę fotelika samochodowego na większy.

Zmiana na fotelik samochodowy 9-18 kg ma jeden dodatkowy atut.

Jest on przeznaczony dla dzieci, które już same siedzą, a jego konstrukcja pozwala maluchom na bezproblemową obserwację świata za oknem.

Przewożenie dzieci w samochodzie – tyłem czy przodem do kierunku jazdy?

Zmiana fotelika samochodowego z grupy 0 na model z grupy I oznacza także najczęściej zmianę ustawienia fotelika z pozycji tyłem do kierunku jazdy na pozycję przodem do kierunku jazdy. Jeśli jednak jest to możliwe, warto wybrać model, w którym dziecko będzie nadal jeździło tyłem.

Fotelik samochodowy 9-18 kg tyłem czy przodemFoteliki samochodowe 9-18 kg Przodem
Tyłem

Dlaczego?

Wiele badań potwierdza fakt, iż w przypadku ewentualnej kolizji siła uderzenia pochłaniana jest przez fotelik, jeśli dziecko siedzi tyłem do kierunku jazdy. W przeciwnym wypadku siła działa na dziecko. Ciekawym rozwiązaniem są foteliki samochodowe 9-18 kg obrotowe zawierające podstawę, na której sam fotelik można obrócić o kąt od 90 do 360º. Pozwala on na montaż zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, a ponadto znacznie ułatwia sadzanie dziecka w foteliku.

Fotelik samochodowy 9-18 kg z funkcją spania

Wybierając fotelik samochodowy 9-18 kg, warto zwrócić uwagę, czy umożliwia on regulację wysokości oparcia. Wielostopniowa regulacja zapewni dziecku komfortową, a przy tym w pełni bezpieczną jazdę podczas snu.

Fotelik samochodowy 9-18 kg z funkcją spaniaFoteliki dziecięce 9 18 kg z regulacją siedziskaPorównaj ceny

Wygodny zagłówek i osłony boczne w foteliku dla niemowlaka

Kolejnym elementem, na jaki trzeba zwrócić uwagę, jest zagłówek (czy jego wysokość można w łatwy sposób regulować?) oraz systemy umocnionych boków. Do najpopularniejszych systemów należą SPS, ASP, SIP i Safe Side.

Fotelik dziecięcy 9 18 kg z osłoną bocznąFoteliki dziecięce 9 18 kg z osłoną bocznąPorównaj ceny

Baza ISOFIX czy mocowanie przy użyciu pasów? Rodzaje montażu

Jednym z czynników gwarantujących bezpieczeństwo fotelika samochodowego 9-18 kg jest jego prawidłowe zamocowanie. Dlatego też dobrze będzie, jeśli wybrany przez nas fotelik będzie miał prosty i intuicyjny system montażu, który dodatkowo będzie nas „prowadził”. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie też zakup fotelika z ISOFIX.

Czym jest ISOFIX?

To system, który składa się z dwóch metalowych uchwytów znajdujących się w samochodzie pomiędzy oparciem a siedziskiem oraz zaczepów, które znajdują się przy foteliku. Mocowanie fotelika przy pomocy systemu ISOFIX jest proste i nie ma tu możliwości pomyłki.

Fotelik dziecięcy 9 18 kg z IsoFixFoteliki dziecięce 9 18 kg z IsoFixPorównaj ceny

Szelki w foteliku samochodowym 9-18 kg

Foteliki dla dzieci 9-18 kg mogą być wyposażone w trzy- lub pięciopunktowe szelki. Każda z szelek powinna być zabezpieczona miękkim materiałem, które będzie chronić przed obtarciem, ale także pozwoli na bezpieczne zapięcie. W sklepach znajdziemy też foteliki z tak zwaną półką, stanowiącą dodatkowe zabezpieczenie w razie zderzenia czołowego.

Fotelik samochodowy dla dziecka 9 18 kg
Fotelik samochodowy dla dziecka 9 18 kg / Wybierz najlepszy dla swojego dziecka! Ranking fotelików samochodowych 9-18

Dodatkowe udogodnienia w fotelikach dla niemowląt 9 18 kg

Foteliki samochodowe mogą być wyposażone w wiele udogodnień i akcesoriów, które nie tylko sprawiają, że ich użytkowanie jest bardziej komfortowe, ale także – a właściwie przede wszystkim – zwiększają bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy samochodem.

Jakie to udogodnienia?

 1. Regulacja zagłówka w 8 pozycjach,
 2. Zintegrowanie zmiany wysokości zagłówka ze zmianą długości pasów bezpieczeństwa,
 3. System cyrkulacji powietrza, zapewniający komfortową jazdę nawet w upalne dni,
 4. Boczne uchwyty trzymające szelki, które wspomagają prawidłowe i szybkie wpięcie dziecka w fotelik,
 5. Sygnalizacja dźwiękowa i świetlna poprawności zapięcia pasów.

Certyfikat EU a bezpieczeństwo fotelika dla dziecka

Foteliki samochodowe 9-18 kg zawierające homologację wg ECE R44-03 lub ECE R44-04 są zgodne z obecnymi wymaganiami technicznymi panującymi w Europie. Trzeba jednak wiedzieć, że nie wszystkie gwarantują pełne bezpieczeństwo.

Skąd o tym wiemy?

Wszystkie modele fotelików badane w testach ADAC, test.de (Niemcy), OEAMTC (Austria), AA (Wielka Brytania) i NHTSA (Stany Zjednoczone) mają taką homologację, a jednak niektóre z nich uzyskują ocenę 5 (najwyższą), podczas gdy inne 1 (najniższą). Dlatego też szukając bezpiecznego fotelika dla dziecka, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na oceny uzyskane przez dany model w testach zderzeniowych.

Sprawdźmy teraz gdzie kupić dobry fotelik samochodowy 9-18 kg.

Gdzie kupić fotelik samochodowy 9-18 kg? Producenci

Foteliki samochodowe dla dzieci o wadze 9-18 kg znajdziemy między innymi w ofercie takich firm jak Maxi – Cosi, Fisher Price, Britax, Romer, Chicco, Cybex, Caretero, Graco, 4baby czy Espiro.

Cena fotelików samochodowych 9-18 kg

Cena fotelików samochodowych ma ogromną rozpiętość. Za najtańszy model zapłacimy już około 200 złotych, natomiast za najdroższy – około 2000 złotych.

Foteliki samochodowe 9 18 kgFoteliki samochodowe 9-18 kg Porównaj na Ceneo
Porównaj na Skąpcu

Opinie o fotelikach samochodowych 9-18 kg

Miałaś/miałeś już fotelik 9-18 kg? Chciałabyś/chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami? Jaki fotelik samochodowy 9-18 kg wybrać, na co zwrócić uwagę? Twoje opinie są dla nas bardzo ważne, dlatego zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!

4 opinie na forum “Fotelik samochodowy 9 18 kg”

 1. Słuchajcie jaki fotelik 9-18 dla dziewczynki wybrać? macie jakieś doświadczenia? Pytam o kolor przede wszystkim. Takie dzieci już trochę bardziej ogarniają i mają swoje preferencje. Kupujecie foteliki pytając o zdanie dziecka? 😀

  Odpowiedz
 2. Mnie interesuje fotelik 9-18 z funkcją spania bo często podróżujemy samochodem i wtedy podróżujemy wieczorem i w nocy bo wtedy Jasiek śpi. Polecicie jakiś konkretny?

  Odpowiedz
 3. Ja mogę tylko powiedzieć, że wcześniej mieliśmy fotelik samochodowy 9-18, którego zapinanie w aucie doprowadzało mnie do szału, tym bardziej, że dziecko się niecierpliwiło, tu już trzeba jechać, a to ustrojstwo miało takie skomplikowane zapięcie, że pół godziny chyba trzeba było to zapinać. Dlatego, jak usłyszałam o isofix, że o wiele łatwiej się go zapina, to mogę tylko doradzić: wchodźcie w to. 😉

  Odpowiedz
 4. Majka, wydaje mi się, że to obojętne, jaki fotelik dla dziewczynki 9-18, czy dla chłopca. Ważne, żeby mozna było zdjąć tapicerkę i ją wyprać. I jeszcze jedno: kupisz dla dziewczynki, a potem się okaże, że jeszcze będziesz mieć chłopca, no i trzeba będzie zmieniać;)

  Odpowiedz

Dodaj opinie na forum