Fotelik samochodowy 360

Fotelik 360 to model, którego popularność bardzo szybko rośnie. Znajdziemy go w ofercie każdego liczącego się producenta fotelików. To nowoczesny, bezpieczny i bardzo wygodny fotelik samochodowy, który daje wiele możliwości ustawień i regulacji.

Jak wybrać najlepszy fotelik 360 stopni? Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Ile kosztuje taki model i co jeszcze warto wiedzieć na jego temat, zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego fotelika?

Tu znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania, jakie mogą się pojawić odnośnie do fotelików 360.

Fotelik samochodowy 360 Ranking
Jaki Fotelik samochodowy 360?
Ranking najlepszych >>>

Jakie znaczenie ma obrotowe siedzisko w foteliku 360?

Fotelik samochodowy 360 to model obrotowy, który pozwala na obrócenie siedziska o 360 stopni.

Jakie znaczenie ma taka opcja?

Przede wszystkim dzięki możliwości obrotu możemy o wiele łatwiej i szybciej umieścić dziecko w foteliku. O ile taka czynność nie sprawia większych problemów przy noworodku, to już starsze, cięższe dzieci, 3 lub 4 letnie, trudno jest odpowiednio umieścić w foteliku, zwłaszcza jeśli trzeba się przeciskać na przykład przez inne, znajdujące się w samochodzie, foteliki.

Jak wygląda w takim razie usadzanie dziecka na foteliku 360?

Przekręcamy fotelik w stronę drzwi, podsadzamy dziecko na siedzisko i już!

Stosowanie fotelika 360 stopni pozwala również na bardziej komfortowe zapinanie pasów bezpieczeństwa. Dzięki temu unikamy sytuacji, w której są one poskręcane lub nieprawidłowo zapięte.

Fotelik 360
Fotelik 360 / Jaki wybrać? Ranking, cena i opinie

Dla kogo fotelik 360?

Obrotowe foteliki samochodowe 360 przeznaczone są dla dzieci już od narodzin do około 4. roku życia. Znajdziemy tu na przykład modele 0-18 kg, 9-18 kg, 0-36 kg (z homologacją R44/04) czy też (zgodnie z normą i-Size, o której będzie jeszcze mowa) 67-105 cm.

Sprawdź jaki fotelik samochodowy od 18 kg wybrać?

Fotelik 360 ISOFIX

Foteliki 360 stopni to modele, które zintegrowane są z bazą ISOFIX (połączone są z nią na stałe). Trzeba tu zaznaczyć, że jeśli planujemy wybrać fotelik ISOFIX, to nasz samochód musi zawierać specjalne zaczepy, które służą do przypięcia fotelika. W przeciwnym razie nie zamocujemy takiego fotelika w naszym aucie. ISOFIX to system mocowania, który uznaje się obecnie za najbezpieczniejszy. Jest również niezmiernie łatwy w montażu. Wystarczy wpiąć uchwyty znajdujące się w foteliku w zaczepy umiejscowione pomiędzy siedziskiem a oparciem tylnej kanapy. Łatwość montażu to doskonała wiadomość zwłaszcza dla tych rodziców, którzy mieli okazję zapinać foteliki w sposób tradycyjny, który wymaga przeciągania pasów w wielu wyznaczonych miejscach. Taki sposób mocowania jest nie tylko bardzo uciążliwy. Łatwo tu o pomyłkę, a co za tym idzie, zmniejszenie bezpieczeństwa dziecka przewożonego w foteliku.

Fotelik samochodowy 360 stopni a sposób montażu

Foteliki 360 to modele, w których dziecko może być przewożone zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. W tym miejscu trzeba dodać, że specjaliści zalecają przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe (nawet do 4. roku życia). Taki sposób montażu znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka w razie ewentualnego zderzenia (dużą część energii pochłania wówczas skorupa fotelika, chroniąc delikatne ciało dziecka). Foteliki 360 stopni pozwalają na zmianę kierunku montażu w każdej chwili. Nie trzeba przy tym przepinać całego siedziska, lecz wystarczy je przekręcić.

Zobacz także jak wybrać fotelik samochodowy 15 36 kg.

Fotelik samochodowy 360 stopni a bezpieczeństwo

Foteliki samochodowe ISOFIX, a w tym foteliki 360, uznawane są za bardzo bezpieczne, a żeby się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić, czy wybrany model posiada dodatkowe certyfikaty bezpieczeństwa przyznawane przez niezależne instytucje, takie jak ADAC. Wielu rodziców jednak zastanawia się, czy fakt, że fotelik może się obracać na bazie, nie stanowi swego rodzaju zagrożenia.

Czy słusznie?

Warto tu podkreślić, że foteliki 360 są zintegrowane z bazą w sposób uniemożliwiający wypięcie się czy też przesunięcie się siedziska. Jeśli po przekręceniu fotelika usłyszymy charakterystyczny dźwięk blokady, możemy być pewni, że siedzisko jest bezpiecznie zamocowane. Co więcej, przyciski regulacji fotelika 360 są tak skonstruowane, by siedzące w nim dziecko nie mogło do nich dosięgnąć.

Fotelik samochodowy 360
Fotelik samochodowy 360 / Gdzie kupić? Jaki wybrać? Ranking, opinie i cena

Dodatkowe funkcje i elementy w fotelikach 360 stopni

Jak na nowoczesny sprzęt przystało, foteliki samochodowe 360 wyposażone są w szereg innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w czasie ewentualnego zderzenia.

A oto kilka z nich:

  • Regulowana rama antyrotacyjna,
  • Ochrona boczna SICT inside,
  • System Pivot Link, zmniejszający siły powstałe w momencie kolizji i kierujący je w dół, chroniąc tym samym głowę i szyję dziecka,
  • Dodatkowe nakładki neoprenowe na pasy bezpieczeństwa, amortyzujące energię i zapewniające lepsze dopasowanie,
  • Regulowane oparcie,
  • Technologia redukcji energii ERCH-TECH.

Producenci fotelików 360

Jak wspomnieliśmy już na początku, foteliki 360 stopni mają w swojej ofercie wszyscy uznani producenci. Modeli takich można więc szukać między innymi wśród takich marek jak Maxi Cosi, Cybex, Recaro, Britax Romer czy GB Vaya.

Wybierz dla siebie najlepszy fotelik samochodowy od 9 kg.

Cena fotelików 360

Cena fotelików samochodowych 360 stopni może być bardzo zróżnicowana. Za najtańszy zapłacimy około 300 złotych, natomiast najdroższy to koszt około 2000 złotych.

Najlepszy Fotelik 360
Najlepszy Fotelik 360

Opinie o fotelikach 360

Używałaś/używałeś lub używasz obecnie dla swojego dziecka fotelika 360? Możesz (i chcesz) podzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat wyboru odpowiedniego modelu? Chcesz udzielić innym rad lub wskazówek dotyczących zakupu takiego fotelika? To świetnie! Zapraszamy do sekcji komentarzy! Można w niej zamieszczać swoje opinie, a także dzielić się doświadczeniem. Każda opinia będzie tu na wagę złota, ponieważ nic tak nie pomaga w zakupach, jak porady innych rodziców. Być może to właśnie Twoja opinia sprawi, że komuś uda się kupić najlepszy fotelik samochodowy 360 stopni dla swojego dziecka.

Fotelik 360 / Ranking najlepszych

Szukając dobrego fotelika samochodowego 360 stopni, warto zajrzeć do naszego rankingu. Przygotowaliśmy w nim zestawienie modeli, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród kupujących. Dodatkowo pozwala on na wygodne porównanie cen u poszczególnych sprzedawców internetowych, a także na sprawdzenie danych technicznych.

Dodaj opinie na forum